Hollandiae Regimines

E Vicipaedia
Salire ad: navigationem, quaerere
Schlaegel und eisen red.svg -5 (maxcorrigenda) Latinitas huius paginae magnopere corrigenda est. Si potes, corrige vel rescribe. Vide {{latinitas}}.

Comites Hollandiae[recensere | fontem recensere]

01. Gerulfus ?–895/6 Hollandiae
02. Didericus I ca 896–ca 923
03. Didericus II 939988
04. Arnulfus 988993
05. Didericus III 9931039
06. Didericus IV 10391049
07. Florentius I 10491061
08. Didericus V 10611091
09. Florentius II 10911121
10. Didericus VI 11211157
11. Florentius III 11571190
12. Didericus VII 11901203
13. Vilelmus I 12031222
14. Florentius IV 12221234
15. Vilelmus II 12341256
16. Florentius V 12561296
17. Ioannes I 12961299
18. Ioannes II 12991304 Avesnae
19. Vilelmus III 13041337
20. Vilelmus IV 13371345
21. Margareta 13461351
22. Vilelmus V 13461348 Wittelsbachi
23. Adalbertus 13581404
24. Vilelmus VI 14041417
25. Jacoba 14171428
26. Ioannes III 14181425 Brabantiae
27. Philippus I 14281467 Valois
28. Carolus I 14671477
29. Maria 14771482
30. Philippus II 14821506 Habsburgensis
31. Carolus II 15061555
32. Philippus III 15551581