Quantum redactiones paginae "Usor:Bruxellensis~lawiki" differant
Content deleted Content added
Linea 114: | Linea 114: | ||
; * Austriaci : [[Gerardus Alesius]], [[Guilelmus Groesswang]], [[Petrus Hrandek]], [[Arminius Libertus]], [[Otto Schmied]], [[Carina Zeleny]] |
; * Austriaci : [[Gerardus Alesius]], [[Guilelmus Groesswang]], [[Petrus Hrandek]], [[Arminius Libertus]], [[Otto Schmied]], [[Carina Zeleny]] |
||
; * Batavi : [[Willelmus van Best]], [[Iohannes van Kasteel]], [[Inecula Sluiter]], [[Bella Stoelinga]], [[Leo Stoelinga]], [[Berendus Ianus Visser]] |
; * Batavi : [[Willelmus van Best]], [[Iohannes van Kasteel]], [[Inecula Sluiter]], [[Bella Stoelinga]], [[Leo Stoelinga]], [[Berendus Ianus Visser]] |
||
; * Belgae : [[Aeliana]], [[Anonymus quidam lector Melissae]], [[Maria Brion]], [[Renildus Cappelle]], [[Annula Castillo]], [[Iulianus Claeys Boúúaert]], [[Marcus Decreton]], [[Thomas Deneire]], [[Robertus Deprez]], [[Lucas Devoldere]], [[Maria-Luisa Docquier]], [[Paulus Elsen]], [[Alexander Feye]], [[Stephanus Feye]], [[Andreas Flour]], [[Claudius Gérard]], [[Albertus Grisart]], [[Volfgangus Jenniges]], [[Lacinius]], [[Edmundus Lacoste]], [[Christianus Laes]], [[Iohannes Maria Lecomte]], [[Diana Licoppe]], [[Maria-Helena Mélard-Marganne]], [[Marcus Mélard]], [[Dominicus Moris]], [[Gaius Moysard]], [[Hubertus Peeters]], [[Theodoricus Sacré]], [[Marcellus Smets]], [[Henricus Thonar]], [[Edmundus Torfs]], [[Iohannes Van Assel]], [[Alexander Vanautgaerden]], [[Livia Van Hoof]], [[Robertus Van Puyvelde]], [[Marcus van Rooij]], [[Demetrius Verbeke]], [[Francina Vermeulen]], [[Iacina Verreet]], [[Geraldus Wailliez]], [[Andreas Wankenne]], [[Lucas Willemarcq]] |
; * Belgae : [[Aeliana]], [[Anonymus quidam lector Melissae]], [[Maria Brion]], [[Renildus Cappelle]], [[Annula Castillo]], [[Iulianus Claeys Boúúaert]], [[Marcus Decreton]], [[Thomas Deneire]], [[Robertus Deprez]], [[Lucas Devoldere]], [[Maria-Luisa Docquier]], [[Paulus Elsen]], [[Alexander Feye]], [[Stephanus Feye]], [[Andreas Flour]], [[Claudius Gérard]], [[Albertus Grisart]], [[Volfgangus Jenniges]], [[Lacinius]], [[Edmundus Lacoste]], [[Christianus Laes]], [[Iohannes Maria Lecomte]], [[Diana Licoppe]], [[Maria-Helena Mélard-Marganne]], [[Marcus Mélard]], [[Dominicus Moris]], [[Gaius Moysard]], [[Hubertus Peeters]], [[Iohannes Ludovicus Rossion]], [[Theodoricus Sacré]], [[Marcellus Smets]], [[Henricus Thonar]], [[Edmundus Torfs]], [[Iohannes Van Assel]], [[Alexander Vanautgaerden]], [[Livia Van Hoof]], [[Robertus Van Puyvelde]], [[Marcus van Rooij]], [[Demetrius Verbeke]], [[Francina Vermeulen]], [[Iacina Verreet]], [[Geraldus Wailliez]], [[Andreas Wankenne]], [[Lucas Willemarcq]] |
||
; * Brasiliani : [[Iosephus Florentinus Marques Leite]] |
; * Brasiliani : [[Iosephus Florentinus Marques Leite]] |
||
; * Britanni : [[Ioannes K. Newman]], [[Brennus Bishop]], [[David L. Gresham]], [[Arthurus Guido Lee]], [[Albertus Oscar Hulton]], [[Haroldus Mattingly]], [[Bradlius Walton]] |
; * Britanni : [[Ioannes K. Newman]], [[Brennus Bishop]], [[David L. Gresham]], [[Arthurus Guido Lee]], [[Albertus Oscar Hulton]], [[Haroldus Mattingly]], [[Bradlius Walton]] |
||
Linea 123: | Linea 123: | ||
; * Exules : [[Ianus Novak]] |
; * Exules : [[Ianus Novak]] |
||
; * Finni : [[Paulina Almonkari]], [[Paavo Castrén]], [[Leila Farin]], [[Saulus Heikkilä]], [[Samius Jansson]], [[Maija-Leena Kallela]], [[Pia Karelahti]], [[Annula Kela]], [[Sami Koski]], [[Ericus Palmén]], [[Iohannes Tahvanainen]] |
; * Finni : [[Paulina Almonkari]], [[Paavo Castrén]], [[Leila Farin]], [[Saulus Heikkilä]], [[Samius Jansson]], [[Maija-Leena Kallela]], [[Pia Karelahti]], [[Annula Kela]], [[Sami Koski]], [[Ericus Palmén]], [[Iohannes Tahvanainen]] |
||
; * Francogalli : [[Albinus Flaccus]], [[Georgius Andreas Bergère]], [[Daniel Blanchard]], [[Antonius Boudot-Lamotte]], [[Patricius Bougy]], [[Iohannes Michael Carayre]], [[Laurentius Chareyre]], [[Iohannes Claudius Champeau]], [[Iohannes Dayez]], [[Clemens Desessard]], [[Ladislaus Dolidon]], [[Natalis Dubus]], [[Franciscus Hazet]], [[Basilius Hypeau]], [[Genovefa Immè]], [[Ioel Joubert]], [[Aemilius Lacourt]], [[Dionysius Lepoutre]], [[Nicolaus Mangeot]], [[Ioannes Iacobus Meunier de Solengiaco]], [[Andreas Pierucci]], [[Alexander Ricius |
; * Francogalli : [[Albinus Flaccus]], [[Georgius Andreas Bergère]], [[Daniel Blanchard]], [[Antonius Boudot-Lamotte]], [[Patricius Bougy]], [[Iohannes Michael Carayre]], [[Laurentius Chareyre]], [[Iohannes Claudius Champeau]], [[Iohannes Dayez]], [[Clemens Desessard]], [[Ladislaus Dolidon]], [[Natalis Dubus]], [[Franciscus Hazet]], [[Basilius Hypeau]], [[Genovefa Immè]], [[Ioel Joubert]], [[Aemilius Lacourt]], [[Dionysius Lepoutre]], [[Nicolaus Mangeot]], [[Ioannes Iacobus Meunier de Solengiaco]], [[Andreas Pierucci]], [[Alexander Ricius]], [[Angelus Rivaldi]] |
||
; * Germani : [[Marius Alexa]], [[Guilelmus Blum]], [[Rainardus Brune]], [[Vinfridus Czapiewski]], [[Raimundus Fleischmann]], [[Iosua Ioannes Fraenkel]], [[Thomas Fuchs]], [[Valtherus Fuchs]], [[Theodorus Herrle]], [[Heribertus Hohensee]], [[Rudolphus Huckemann]], [[Volkerus Huckemann]], [[Iohannes Irmscher]], [[Theodoricus Krüger]], [[Marcus Lakebrink]], [[Ernestus Lehmann-Leander]], [[Mechthildis Lemke]], [[Godo Lieberg]], [[Inga Pessarra]], [[Villius Pfaffel]], [[Anna Elissa Radke]], [[Henricus Reinhardt]], [[Nicolaus Sallmann]], [[Volfgangus Schadewaldt]], [[Benedictus Schmidt]], [[Axelius Schönberger]], [[Hermannus Steinberger]], [[Valahfridus Stroh]], [[Norbertus Thilo]], [[Iohannes Maria Wellen]], [[Annula Wolff]] |
; * Germani : [[Marius Alexa]], [[Guilelmus Blum]], [[Rainardus Brune]], [[Vinfridus Czapiewski]], [[Raimundus Fleischmann]], [[Iosua Ioannes Fraenkel]], [[Thomas Fuchs]], [[Valtherus Fuchs]], [[Theodorus Herrle]], [[Heribertus Hohensee]], [[Rudolphus Huckemann]], [[Volkerus Huckemann]], [[Iohannes Irmscher]], [[Theodoricus Krüger]], [[Marcus Lakebrink]], [[Ernestus Lehmann-Leander]], [[Mechthildis Lemke]], [[Godo Lieberg]], [[Inga Pessarra]], [[Villius Pfaffel]], [[Anna Elissa Radke]], [[Henricus Reinhardt]], [[Nicolaus Sallmann]], [[Volfgangus Schadewaldt]], [[Benedictus Schmidt]], [[Axelius Schönberger]], [[Hermannus Steinberger]], [[Valahfridus Stroh]], [[Norbertus Thilo]], [[Iohannes Maria Wellen]], [[Annula Wolff]] |
||
; * Helvetii : [[Petrus Wiesmann]] |
; * Helvetii : [[Petrus Wiesmann]] |
Emendatio ex 07:42, 19 Iunii 2012
- "Ama ignorari et pro nihilo reputari (Thomas a Kempis)
Valete optime, o fautores et promotores linguae latinae, si vobis utilitati esse possim gaudebo.--Usor:Bruxellensis[1] 11:24, 8 Ianuarii 2010 (UTC)
Nova lemmata creata a Bruxellense
Alchemistae
Architecti
Architectura
Ars saltandi
Autocineta
Benefactores generis humani
Bibliothecae
Cardinales
Census
Codicologia
Coquinaria ars
Culinarii mores
Deversoria
Ephemerides latinae
Episcopi
Fundationes
Genealogia
Geographica
Grammatica
Heroes
Iesuitae
Ingeniarii
Instituta Latina
- Fundatio Melissa, Domus Latina, Circulus Latinus Lutetiensis, Latinitati Vivae Provehendae Associatio, Insula Latina Neolovaniensis, Humanitas Europae
Instituta politica
Instrumenta scientifica
Iurisconsulti
Litterarius ordo
Medici
Milites
Missionarii
Monstra
Mortui redivivi
Musaea
Nationes
Onomastica
Philosophi
Philosophi mystici
Pingendi ars
Pistores
Poetae Graeci
Poeticus ordo
Politica facinora
Politicus ordo
- Communia Walloniae, Communia Regionis Bruxellanae, Communitas Germanophona Belgicae, Communitas Theodisca Belgicae, Imperium Austriacum
Politologi
Poma
Programmata informatica
Religiones et dei
Mithras, Hellenica gentilis religio
Scholae
Scientifici
Scriptores latini nostri temporis
- * Americani
- Accius Watanabeus Akihiko, Arrius Nurus, Iacobus Dobreff, Albinus Dobsevage, Ioannes Alexander Gaertner, Fridericus Gualterius Lenz, Van Loran Johnson
- * Argentini
- Raimundus Sarmiento
- * Austriaci
- Gerardus Alesius, Guilelmus Groesswang, Petrus Hrandek, Arminius Libertus, Otto Schmied, Carina Zeleny
- * Batavi
- Willelmus van Best, Iohannes van Kasteel, Inecula Sluiter, Bella Stoelinga, Leo Stoelinga, Berendus Ianus Visser
- * Belgae
- Aeliana, Anonymus quidam lector Melissae, Maria Brion, Renildus Cappelle, Annula Castillo, Iulianus Claeys Boúúaert, Marcus Decreton, Thomas Deneire, Robertus Deprez, Lucas Devoldere, Maria-Luisa Docquier, Paulus Elsen, Alexander Feye, Stephanus Feye, Andreas Flour, Claudius Gérard, Albertus Grisart, Volfgangus Jenniges, Lacinius, Edmundus Lacoste, Christianus Laes, Iohannes Maria Lecomte, Diana Licoppe, Maria-Helena Mélard-Marganne, Marcus Mélard, Dominicus Moris, Gaius Moysard, Hubertus Peeters, Iohannes Ludovicus Rossion, Theodoricus Sacré, Marcellus Smets, Henricus Thonar, Edmundus Torfs, Iohannes Van Assel, Alexander Vanautgaerden, Livia Van Hoof, Robertus Van Puyvelde, Marcus van Rooij, Demetrius Verbeke, Francina Vermeulen, Iacina Verreet, Geraldus Wailliez, Andreas Wankenne, Lucas Willemarcq
- * Brasiliani
- Iosephus Florentinus Marques Leite
- * Britanni
- Ioannes K. Newman, Brennus Bishop, David L. Gresham, Arthurus Guido Lee, Albertus Oscar Hulton, Haroldus Mattingly, Bradlius Walton
- * Bulgari
- Milena Minkova
- * Chilienses
- Adolfus Etchegaray Cruz, Paulus Kangiser
- * Croati
- Antonius Smerdel
- * Estonienses
- Viaceslavus Hromov
- * Exules
- Ianus Novak
- * Finni
- Paulina Almonkari, Paavo Castrén, Leila Farin, Saulus Heikkilä, Samius Jansson, Maija-Leena Kallela, Pia Karelahti, Annula Kela, Sami Koski, Ericus Palmén, Iohannes Tahvanainen
- * Francogalli
- Albinus Flaccus, Georgius Andreas Bergère, Daniel Blanchard, Antonius Boudot-Lamotte, Patricius Bougy, Iohannes Michael Carayre, Laurentius Chareyre, Iohannes Claudius Champeau, Iohannes Dayez, Clemens Desessard, Ladislaus Dolidon, Natalis Dubus, Franciscus Hazet, Basilius Hypeau, Genovefa Immè, Ioel Joubert, Aemilius Lacourt, Dionysius Lepoutre, Nicolaus Mangeot, Ioannes Iacobus Meunier de Solengiaco, Andreas Pierucci, Alexander Ricius, Angelus Rivaldi
- * Germani
- Marius Alexa, Guilelmus Blum, Rainardus Brune, Vinfridus Czapiewski, Raimundus Fleischmann, Iosua Ioannes Fraenkel, Thomas Fuchs, Valtherus Fuchs, Theodorus Herrle, Heribertus Hohensee, Rudolphus Huckemann, Volkerus Huckemann, Iohannes Irmscher, Theodoricus Krüger, Marcus Lakebrink, Ernestus Lehmann-Leander, Mechthildis Lemke, Godo Lieberg, Inga Pessarra, Villius Pfaffel, Anna Elissa Radke, Henricus Reinhardt, Nicolaus Sallmann, Volfgangus Schadewaldt, Benedictus Schmidt, Axelius Schönberger, Hermannus Steinberger, Valahfridus Stroh, Norbertus Thilo, Iohannes Maria Wellen, Annula Wolff
- * Helvetii
- Petrus Wiesmann
- * Hispani
- Angelus Anglada, Augustinus Cano, Vincentius Lopez-Soto, Franciscus Molina Morenus, Iohannes Albertus Moreno Tortuero, Eustasius Sanchez Villaran, Iosephus-Maria Sanctius Martinus
- * Hungari
- Eusebius Toth, Béla Nemeth
- * Iappones
- Arituneus Mizuno
- * Itali
- Franciscus Aloise, Iosephus Amadio, Vido Angelino, Francisca Promethea Barone, Horatius Antonius Bologna,Petrus Bruno, Victorius Ciarrocchi, Ianus Di Censo, Quirinus Ficari, Humbertus a Florentia, Hippolytus Galante, Victorius Genovesi, Fortunatus Giacomini, Ioannes Giraldi, Stella Gitta, Birgitta Granata, Iohannes Granata, Antoninus Immè, Iosephus Mall, Paula Marongiu, Fabius Martines, Aemilius Merone, Iosephus Morabito, Aelius Nestola, Hugo Henricus Paoli, Matthaeus Paolillo, Olyndus Pasqualetti, Cletus Pavanetto, Claudius Piga, Maurus Pisini, Vincentius Polidori, Stephanus Rocca, Ioannes Carolus Rossi, Ioannes Teresi, Iosephus Tusiani
- * Luxemburgenses
- Elisabetha Thoss
- * Malawi
- Eduardus Mtitimila
- * Poloni
- Romanus Ciesivlevicz, Miecislaus Broscius, Conradus Kokoszkiewicz, Stanislaus Tekieli
- * Portugalenses
- Antonius Freire
- * Russi
- Helgus Nikitinski, Sergius Kalegin
- * Sloveni
- Caietanus Gantar
- * Sueci
- Birgerus Bergh,
- * Tseci
- Bohumila Mouchová
Scriptores latini temporis humanistici et posthumanistici
- Ioannes-Carolus d'Abremes, Iohannes Baptista Camberlyn, Iacobus Iosephus Deglimes, Petrus a Castro, Iohannes Dominicus Fuss, Ianus Secundus, Olivarius de Reylof, Alexandra Scala, Nicolaus Vernulaeus, Petrus Vladeraccus
Scriptores sermonis Francogallici
Societates criminales
Societates doctae
Societates philosophicae
Sociologi
Sociologica
Theologi
Universitarii professores
- Michael Woitrin, Valerius Andreas, Leopoldus Augustus Warnkoenig, Renatus Fohalle, Petrus de Ram, Carolus Bernhardi, Paulinus Ladeuze, Eduardus Massaux, Catharina Owen Eldred,Index rectorum Studii Generalis Lovaniensis, Alfredus Cauchie, Ioannes Verhaegen, Iosephus Cochez, Petrus-Iosephus Verhaegen, Petrus-Theodorus Verhaegen, Iosephus IJsewijn, Stephanus Heuschling, Nicolaus Everardi, Michael Baius, Iacobus Baius, Ioannes Wilhelmus van Leempoel, Carolus Iosephus de Lambrechts, Franciscus de Baillencourt, Xaverius Jacquelart
Universitates
- Universitates studiorum Lovanienses, Universitas Catholica Mechliniensis, Studium Generale Lovaniense, Collegium Trilingue, Katholieke Universiteit Leuven, Universitas Sancti Ludovici, Universitates Bruxellenses
Urbes et loca
- Carrhae, Duacum, Lignitia, Mechlinia, Nauda Sancti Iudoci, Oirschot,Thenae, Bruxellae (Illinoesia), Bruxellae (Manitoba), Bruxellae (Ontario), Bruxellae (Visconsinia), Vindolanda, Wavria
Vestimenta
- Albogalerus, Apex (vestimentum), Buto, Caputium, Causia, Clusura tractilis, Focale, Knickerbockers, Pakol, Pallium, Pallium (Liturgia)
Viae antiquae
Zoologia mythica
Notae
- ↑ Primum a die 21 mensis Augusti 2006 incepi in Vicipaedia Latina laborare sub cognomento quod erat GRUNNIUS COROCOTTA, sed ad unificandas contributiones in variis Vicipaediis sub solo cognomine Bruxellensis nunc ubique operor.