Jump to content

Ludi Pacifici

E Vicipaedia

Ludi Pacifici (Anglice: The Pacific Games), olim Ludi Pacifici Australes, sunt certamina quadriennia, quae sicut Olympia, multos ludos complectuntur, in quo intersunt solum civitates Oceaniae Australis. Hi ludi coepti sunt Vitiis anno 1963. Ludi anni 2007 Apiae, in Samoa, a 25 Augusti ad 8 Septembris habiti sunt.

Anno 1962, Commissio Pacifica Australis Ludos Pacificos Australes condidit, et ludi nunc habiti sunt in duodecim regionis civitatibus territoriisque.

Ludi Pacifici Minimi

[recensere | fontem recensere]

Hae urbes civitatesque fuerunt vel erunt Ludorum Pacificorum Minimorum situs:

Ludorum Situs

[recensere | fontem recensere]

Clipei (post ludos anni 2007)

[recensere | fontem recensere]
South Pacific Games medal count
Ordo Civitas Aurum Argentum Aes Total
1Nova Caledonia 6585164681638
2Polynesia Francica 3863373551078
3Viti 3534173401110
4Papua Nova Guinea 296305296897
5Samoa (Samoa Occidentalem complectens) 145112112379
6Nauru 744125142
7Guama 5988115264
8Samoa Americana 414270153
9Tonga 385473164
10Vallis et Futuna 223571128
11Insulae Cook 19364196
11Foederatae Micronesiae Civitates 13151139
13Vanuatu (Novas Hebrides complectens) 12335398
14Insulae Salomonis 104272122
15Palau 913931
16Insulae Marianae Septemtrionales 4121228
17Insula Norfolk 3101528
18Tokelau 3216
19Kiribati 2101529
20Insulae Marsalienses -369
21Niue -167
22Tuvalu -112
    stipula

    Haec pagina est stipula. Amplifica, si potes!