Comites Hollandiae

E Vicipaedia
(Redirectum de Hollandiae Regimines)
Salire ad: navigationem, quaerere

Hic habes indicem comitum Hollandiae a saeculo IX exeunte usque ad annum 1648.

01. Gerulfus ?–895/6 Hollandiae
02. Didericus I ca 896–ca 923
03. Didericus II 939988
04. Arnulfus 988993
05. Didericus III 9931039
06. Didericus IV 10391049
07. Florentius I 10491061
08. Didericus V 10611091
09. Florentius II 10911121
10. Didericus VI 11211157
11. Florentius III 11571190
12. Didericus VII 11901203
13. Vilelmus I 12031222
14. Florentius IV 12221234
15. Vilelmus II 12341256
16. Florentius V 12561296
17. Ioannes I 12961299
18. Ioannes II 12991304 Avesnae
19. Vilelmus II 13041337
20. Vilelmus IV 13371345
21. Margareta 13461351
22. Vilelmus V 13461348 Wittelsbachi
23. Adalbertus 13581404
24. Vilelmus VI 14041417
25. Jacoba 14171428
26. Ioannes III 14181425 Brabantiae
27. Philippus I 14281467 Valois
28. Carolus I 14671477
29. Maria 14771482
30. Philippus II 14821506 Habsburgensis
31. Carolus II 15061555
32. Philippus III 15551581

Ab anno 1581 ad 1648 Philippus III (mortuus 1598), Philippus IV (mortuus 1621), Philippus V titulum comitis reclamaverunt sed comitatum non regerunt.